Відділення діагностики

Рентгенографія

Рентгенологічне дослідження – це один з інструментальних методів діагностики. В медсанчастині обстеження проводяться за допомогою сучасних рентгенівських апаратів провідних світових виробників медичного обладнання General Electric, Siemens.

Рентгенологічна діагностика використовується лікарями для виявлення:

 • пульмонологічних захворювань (пневмонії, бронхіту, емфіземи, пневмо-, гідроторакса, туберкульозу);
 • новоутворень доброякісного, злоякісного походження;
 • патологій опорно-рухового апарату (переломів, вивихів, остеопорозу, артриту);
 • захворювань травневого тракту;
 • патологій травного тракту (кишкової непрохідності).

 

 

 

 

 

 

 

Психофізіологічна експертиза

 

ПФЕ – процедура, спрямована на оцінку психофізіологічних можливостей співробітника, що виконує роботи підвищеної небезпеки.

Своєчасне і точне визначення рівня психофізіологічних можливостей співробітника дозволяє виключити цілий ряд позаштатних ситуацій на виробництві, таких як пошкодження і псування устаткування, нещасні випадки, травми, і летальні випадки. Відповідно до статистики, при своєчасному проведенні ПФЕ в повному обсязі, травматизм на підприємстві знижується на 40-70%.

Психофізіологічну експертизу проводять сертифіковані спеціалісти, а саме лікар-психофізіолог, і фахівець-психофізіолог, які пройшли перепідготовку з психофізіології, навчання та перевірку знань в Центрі психофізіологічної експертизи працівників.

Перша група професійної придатності:
За своїми психофізіологічними якостями повністю відповідає вимогам щодо виконання роботи підвищеної небезпеки. Працівники, які отримали в результаті тестування такий висновок, повною мірою відповідають професійним вимогам для виконання робіт підвищеної небезпеки.

Друга група професійної придатності:
За своїми психофізіологічними якостями, в цілому, відповідає вимогам щодо виконання роботи підвищеної небезпеки. Працівники, які отримали в результаті тестування такий висновок, в цілому відповідають професійним вимогам для виконання робіт підвищеної небезпеки. При цьому у них присутній ряд незначних нюансів, які не чинять істотного впливу на результат виконання робіт.

Третя група професійної придатності:
За своїми психофізіологічними якостями не відповідає вимогам щодо виконання роботи підвищеної небезпеки. Працівники, які отримали в результаті тестування такий висновок, можуть бути допущені до виконання робіт підвищеної небезпеки, з обмеженнями, які регламентуються лікарем-психофізіологом в індивідуальному порядку, у залежності від виду робіт, конкретних умов професійної діяльності працівника.

Четверта група професійної придатності:
За своїми психофізіологічними якостями не відповідає вимогам щодо виконання роботи підвищеної небезпеки. Працівники, які отримали в результаті тестування такий висновок, не можуть бути допущені до виконання робіт підвищеної небезпеки.

Ультразвукова діагностика

Ультразвукові методи дослідження дозволяють точніше діагностувати значну кількість захворювань серцево-судинної, сечостатевої систем, системи травлення. Ультразвукове обстеження часто дозволяє діагностувати захворювання ще до того, як воно проявило себе клінічно, в результаті цього лікування може бути своєчасним та ефективним.

В МСЧ «Нафтохімік» проводиться ультразвукове дослідження наступних органів та систем:

 • серця;
 • доплерографія судин;
 • органів черевної порожнини, зачеревного простору, тазу;
 • жіночих статевих органів;
 • поверхневих структур (щитовидна залоза, молочні залози, лімфатичні вузли);
 • м’яких тканин.