Відділення рентген-комп’ютерної томографії

В МСЧ «Нафтохімік» за допомогою мультиспірального комп’ютерного томографа експертного класу SIEMENS DEFINITION AS проводяться сучасні високоінформативні обстеження різних органів та систем організму:

  • томографія голови (мозку, кісток черепа, пазух носа),
  • хребта,
  • шиї,
  • органів грудної клітки (легень та середостіння),
  • органів черевної порожнини (печінки, підшлункової залози, селезінки, нирок),
  • тазу,
  • кісткової системи та опорно-рухового апарату),
  • серця (коронарографія),
  • ангіографія судин.

Телефон для запису на обстеження: +38(050)100-48-87

Мультиспіральний комп’ютерний томограф SIEMENS DEFINITION AS завдяки своїм скринінговим онкологічним програмам допомагає в діагностиці раку на ранніх стадіях.

 

 

Інжектор для контрастування фірми ulrich medical® Австрія.

Має фільтрувальні клапани, ультразвукові датчики для виявлення повітря в системі трубок, вимірювальні системи тиску, що надає високий ступінь безпеки для пацієнта. Пряма ін’єкція із флаконів з контрастною речовиною без переливання контрасту в шприц-колбу, забезпечує високий рівень гігієни.

 

Телефони для довідок і запису: +38 (050) 100 48 87

Контрастне підсилення

КТ проводиться з використанням контрастного підсилення, яке підвищує інформативність дослідження. До 70% досліджень проводиться з внутрішньовенним підсиленням. Контрастний засіб вводиться внутрішньовенно в об’ємі до 50-150 мл. Існує невеликий ризик виникнення запалення шкіри в місці ін’єкції, виходу контрастної речовини в м’які тканини (підшкірно).

Заклад має все необхідне для проведення невідкладних заходів у разі виникнення побічних реакцій. Необхідно попередити рентген-лаборанта чи лікаря, якщо Ви маєте побічні, алергічні реакції на йод, контраст чи ліки, хвороби серцево-судинної системи, органів дихання, нирок, щитовидної залози, які можуть перешкодити застосуванню контрастних засобів.

Підготовка до обстеження

МСКТ-дослідження проводиться за направленням лікаря і при наявності показань. У разі відсутності направлення лікаря  — обстеження проводитиметься за стандартним протоколом.

До початку обстеження Ви повинні надати всю необхідну клінічну інформацію і також дані попередніх обстежень. КТ-дослідження зазвичай триває до 30 хвилин.

При обстеженні кісток, м’яких тканин, хребта, голови, шиї та грудної порожнини підготовка не потрібна. Напої, ліки Ви можете приймати у звичному для Вас режимі. Якщо планується дослідження з контрастним підсиленням бажано за 2-3 години не вживати їжу.

При обстеженні серця та коронарних артерій частота серцевих скорочень не повинна перевищувати 70 ударів за хвилину, а пульс повинен бути ритмічним. Необхідно виключити прийом кофеїну, атропіну. Інші медичні препарати необхідно приймати в звичному для Вас режимі. При більш високій частоті серцевих скорочень Вам необхідно попередньо погодити з лікуючим лікарем питання про можливість прийому лікарських засобів (бета-адреноблокаторів).

Обстеження черевної порожнини та органів малого тазу. За 2-3 години до дослідження бажано не вживати їжу. Додатково, протягом 1 години до дослідження, необхідно порціями прийняти 1 літр будь-якої рідини (негазована, звичайна вода). Безпосередньо перед дослідженням Вам буде додатково запропоновано випити воду в об’ємі до 500 мл. Сечовий міхур має бути помірно наповнений (бажано не спорожняти його за 30-45 хвилин до початку дослідження).

Дослідження

Дослідження проводиться в положенні на спині. Під час дослідження Ви не повинні рухатися. Дихати потрібно спокійно до того моменту, поки Вас не попросять затримати дихання на короткий час. Затримка дихання дуже важлива для отримання якісних зображень.

Перед дослідженням з внутрішньовенним контрастним підсиленням Вам поставлять катетер у ліктьову вену. Після попереднього сканування необхідно буде ввести контрастний засіб внутрішньовенно за допомогою інжектора. Після цього сканування буде продовжено. У разі виникнення у Вас будь-яких незвичних відчуттів необхідно повідомити про це рентген-лаборанта.

Обмежень повсякденного режиму після КТ-дослідження немає. Після введення контрасту Вам необхідно перебувати у клініці до 30 хвилин.

Результати дослідження

Ви можете отримати через 2-3 години. В вартість обстеження входить заключення лікаря-рентгенолога, плівка та запис обстеження на CD диску.